Youtube SEO

Czy wiesz, że YouTube to druga najbardziej popularna wyszukiwarka na świecie? Pozostaje w tyle jedynie za Google. W dzisiejszych, szalonych czasach, nie każdy ma czas na konsumowanie słowa pisanego, dlatego to właśnie content wideo zyskuje na wartości w oczach odbiorców. Istnieją branże, dla których treści wizualne są kluczem do konkurowania z innymi, a pozycjonowanie filmów i kanału na YouTube są marketingowym must-have, bez którego nie dotrą do dużej grupy potencjalnych klientów. A to oni coraz częściej swoje decyzje zakupowe opierają właśnie o to medium.

Czym jest YouTube SEO?

W samej Polsce, wideo na YouTube ogląda 89,2% osób pomiędzy 16 a 64 rokiem życia, wynika z raportu Digital Poland 2021. Potencjał tej wyszukiwarki pod kątem pozycjonowania jest więc ogromny, ponieważ z tego samego raportu wynika, że Polacy odwiedzają prawie 12 stron podczas jednej wizyty – szukając rozrywki, edukacji lub inspiracji.

YouTube SEO to nic innego niż przeniesienie podstawowych zasad pozycjonowania na wideo, playlisty i kanały marki w tej wyszukiwarce. Ten proces oznacza optymalizację istniejących treści, napisów, kanału Twojej firmy i samych filmów po to, aby były one widoczne wyżej od innych w wynikach wyszukiwania na YouTube.

Youtube-14

Jak działa pozycjonowanie filmów YouTube?

Warto wiedzieć, że YouTube to marka należąca do Google. Oznacza to, że już samo wgranie filmu na kanał firmy pozwala na jego natychmiastową indeksację w Google oraz pojawienie się na liście wyników wyszukiwania na YouTube. Pozycjonowanie filmów na samym YouTube zależy jednak od wielu czynników, m.in.:

SEO YouTube – kluczowe obszary optymalizacyjne

Wspomnieliśmy już wcześniej, że wyszukiwarka YouTube działa tak samo, jak Google. Po wpisaniu frazy przez użytkownika widzi on listę filmów odpowiadających jego intencji. To nieodkryty potencjał dla firm i instytucji, aby dzielić się wiedzą, dostarczać rozrywki i jednocześnie zwiększać zaangażowanie z marką poprzez wartościową treść wideo. Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od Google, pozycjonowanie filmów Youtube odbywa się w kilku płaszczyznach: całego kanału, playlisty (listy odtwarzania) oraz samego wideo.

Przygotowując strategię pozycjonowania filmów dla klientów, zwracamy uwagę na takie elementy jak:

Tworząc strategię pozycjonowania firmy w internecie, nie można zapomnieć o tym, jaki potencjał drzemie w YouTube SEO. I choć tworzenie treści wideo jest bardziej czasochłonne i kosztowne niż pisanie tekstów, to zdecydowanie warto znaleźć swoją niszę i wykorzystać ten nowoczesny sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki oraz dotarcie do nowych odbiorców. Jeżeli chcesz, abyśmy przygotowali dla Ciebie strategię pozycjonowania na YouTube, wypełnij krótki brief. Resztę zostaw już nam.

Brief

Napisz do nas a dobierzemy działania idealne dla Ciebie

Przeczytaj o innych naszych usługach

Audyt SEO

Audyt techniczny pokazuje aktualną kondycję strony i pozwala przygotować ją do procesu pozycjonowania …

Więcej →

Optymalizacja SEO

Optymalizacja to pierwszy krok do lepszych pozycji w Google. Już dzięki odpowiedniemu wypełnieniu ...

Więcej →

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO (ang. search engine optimization) to proces  …

Więcej →

Audyt działań konkurencji

Konkurencja jest wyżej od Ciebie w wynikach wyszukiwania? Wzoruj się na niej! Sprawdzimy co robi Twoja …

Więcej →

Content marketing

Od kilku lat jedną z najważniejszych rzeczy w pozycjonowaniu jest treść. Dzięki odpowiednio napisanej treści na stronie, publikowaniu …

Więcej →

Artykuły sponsorowane

Marketing treści stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej większości biznesów …

Więcej →

Google Maps SEO

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, wizytówka Google jest Twoim must have. Podpowiemy jak ją uzupełnić …

Więcej →

Youtube SEO

YouTube jest kolejnym kanałem dotarcia do użytkownika. Użytkownicy w różny sposób chcą odbierać treści …

Więcej →