Content marketing

 

Treści są fundamentalnym elementem wpływającym na ranking w wyszukiwarce. To od tematyki, jakości i długości napisanego tekstu, częstotliwości publikacji, odpowiednich elementów nawigacyjnych oraz użycia słów kluczowych zależy pozycja w wynikach wyszukiwania. Dobrze skonstruowany plan contentowy pozwoli ci zaplanować działania w długim terminie, zaczynając od optymalizacji treści istniejących, po tematy na kilka najbliższych miesięcy.

Czym właściwie jest content marketing?

Content marketing, czyli po polsku marketing treści, to tworzenie wartościowych treści dla wybranej grupy odbiorców mające na celu pobudzenie użytkownika do podjęcia określonej aktywności. Myśląc „treści” mamy w głowie słowo pisane, natomiast content marketing obejmuje także inne rodzaje contentu m.in. infografiki, treści wideo, e-booki, które odpowiadają na potrzeby odbiorcy i pozwalają budować długotrwałe relacje. Jest on rodzajem strategii marketingowej, dzięki której odpowiadamy na zapotrzebowanie użytkownika, np. edukując, informując lub zachęcając do konwersji. Za przygotowanie takiej długofalowej strategii odpowiada często agencja contentowa lub doświadczony content marketer.

FACEBOOK

LINKEDIN

TWITTER

PODCASTS

EXTERNAL BLOG

INTERNAL BLOG

SPONSORED SOCIAL MEDIA POSTS

SEARCH ADS

SEO copywriting vs content marketing – czym się różnią?

Nieco inaczej wygląda tworzenie tekstów na potrzeby SEO. Oczywiście, dla SEO treści mają ogromne znaczenie, dlatego, że to one są odpowiedzią na zapytanie (słowo kluczowe) wpisane przez użytkownika wyszukiwarki. W SEO copywritingu natomiast kierujemy się głównie czynnikami rankingowymi (długość treści, zachowanie odpowiednich słów kluczowych w odpowiednich miejscach m.in. nagłówkach, opisie, tytule, treści) po to, aby jak najlepiej odpowiedzieć na intencję danego wyszukiwania.

SEO copywriting i content marketing mają jednak cechy wspólne muszą być poprawne w stylu, zrozumiałe, przejrzyste i skutecznie przekonywać do podjęcia działania. W przeciwieństwie do marketingu treści, SEO copywriting jest najczęściej kojarzony z tekstami publikowanymi na stronach zapleczowych lub innych serwisach zewnętrznych. Jego celem jest pozyskanie jak największej ilości ruchu poprzez umieszczenie w serwisach zewnętrznych tzw. anchorów, czyli treści linka zawierającego słowo kluczowe.

Piszemy teksty, które pokocha wyszukiwarka

Jako specjaliści zarówno od SEO jak i Content marketingu wiemy, że tworzenie treści, które mają być lubiane przez wyszukiwarkę ma kilka fundamentalnych zasad. Nasi SEO copywriterzy doskonale wiedzą, że dobry tekst na potrzeby SEO będzie:

Plan contentowy kluczem do sukcesu

Budowanie plan contentowego na potrzeby SEO opieramy zawsze na wcześniej przeprowadzonej analizie słów kluczowych (Twoich i Twojej konkurencji). Jest ona dla nas punktem wyjścia do określenia podejmowanych w przyszłości tematów na bloga, poruszanych zagadnień oraz problemów, na które powinna odpowiadać Twoja witryna za pomocą wartościowej treści. Taka wiedza w połączeniu ze zrozumieniem sposobu konsumpcji treści przez grupę docelową są dla nas punktem wyjścia do stworzenia ram komunikacyjnych oraz odpowiedniej narracji, która pozwoli spełniać cele przyjętej strategii, czyli poprawiać Twoje pozycje w wynikach wyszukiwania.

Kolejnym krokiem tworzenia planu contentowego jest pisanie i publikacja samych treści według opracowanych wcześniej wytycznych, czyli o optymalnej długości, dobrej tematyce, rodzaju, budowie, w odpowiedniej liczbie w ciągu miesiąca i w odpowiednich miejscach (własna witryna lub portale zewnętrzne). Nie zapominamy także o tym, żeby zoptymalizować treści już istniejące w Twoich własnych mediach (na blogu, stronie) ich odświeżenie według wytycznych pozwoli im nabrać nowej jakości i dać się polubić wyszukiwarce. Tym zadaniem zajmują się właśnie nasi SEO copywriterzy.

Jednym z opcjonalnych elementów planu contentowego jest przedstawienie strategii link buildingowej, która pozwoli zwiększyć ilość ruchu z witryn odsyłających oraz poprawić autorytet domeny, który dla Google ma także bardzo ważne znaczenie.

Stworzymy dla Ciebie plan contentowy na potrzeby SEO

Dobrze skonstruowany plan contentowy, który dla Ciebie przygotujemy, będzie zawierał listę tematów oraz słów kluczowych, informację ile takich tekstów w ciągu miesiąca należy opublikować, jakiej powinny być długości i rodzaju i ogólne wskazówki na potrzeby tworzenia treści. Poza tym otrzymasz zalecenia co do optymalizacji już opublikowanych treści, aby również i one dołożyły cegiełkę do Twojego sukcesu.

Brief

Napisz do nas a dobierzemy działania idealne dla Ciebie

Przeczytaj o innych naszych usługach

Audyt SEO

Audyt techniczny pokazuje aktualną kondycję strony i pozwala przygotować ją do procesu pozycjonowania …

Więcej →

Optymalizacja SEO

Optymalizacja to pierwszy krok do lepszych pozycji w Google. Już dzięki odpowiedniemu wypełnieniu ...

Więcej →

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO (ang. search engine optimization) to proces  …

Więcej →

Audyt działań konkurencji

Konkurencja jest wyżej od Ciebie w wynikach wyszukiwania? Wzoruj się na niej! Sprawdzimy co robi Twoja …

Więcej →

Content marketing

Od kilku lat jedną z najważniejszych rzeczy w pozycjonowaniu jest treść. Dzięki odpowiednio napisanej treści na stronie, publikowaniu …

Więcej →

Artykuły sponsorowane

Marketing treści stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej większości biznesów …

Więcej →

Google Maps SEO

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, wizytówka Google jest Twoim must have. Podpowiemy jak ją uzupełnić …

Więcej →

Youtube SEO

YouTube jest kolejnym kanałem dotarcia do użytkownika. Użytkownicy w różny sposób chcą odbierać treści …

Więcej →