Artykuły sponsorowane

Marketing treści stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej większości biznesów. Bez skutecznego Content Marketingu pokazanie się w sieci jest bardzo trudne lub właściwie niemożliwe. Taki rodzaj marketingu przyjmuje wiele form, najczęściej natomiast są to artykuły na własnym blogu, gościnne wpisy SEO z linkami do Twojej strony, wpisy w mediach społecznościowych czy forach internetowych.

Niestety coraz trudniej jest przebić się ze swoimi treściami i sprawić, aby wyróżniały się one spośród tysięcy publikowanych codziennie w polskim internecie. I tutaj z pomocą przychodzi nam artykuł sponsorowany, który już od dłuższego czasu jest bardzo popularnym sposobem docierania do dużej i przede wszystkim dobrze dobranej rzeszy czytelników.

Czym są artykuły sponsorowane?

Artykuły sponsorowane to szczególny rodzaj reklamy natywnej, jednak nie są tym samym co artykuły natywne. I choć obie formy mają za zadanie zwrócenie uwagi na Twoją firmę i są częścią tak zwanego Outreach Marketingu, to artykuły natywne nie reklamują Twojego biznesu wprost. Raczej subtelnie zwracają uwagę na pewien problem lub zagadnienie, podają jego rozwiązanie albo rozwinięcie.

Treści sponsorowane natomiast w sposób bardziej wyrazisty powinny wskazywać na Twoją firmę, jako tę, którą powinien wybrać potencjalny klient. Taki artykuł powinien oczywiście zawierać treści, które są interesujące, merytoryczne i zachęcają do przeczytania lub zakupu produktu. Innymi słowy, za jego pomocą pozycjonujesz siebie jako eksperta w branży, jednocześnie podkreślając zalety swojego produktu.

Artykuł sponsorowany sprawdza się nie tylko jako reklama. Z perspektywy pozycjonowania stron internetowych to idealny sposób na pozyskiwanie linków z wartościowych domen oraz budowanie autorytetu własnej witryny. Często używany jest także w działania PR-owych czy związanych z Employer Brandingiem. Dzięki publikacji tego rodzaju treści jesteś w stanie zaistnieć w mediach należących do największych wydawców i dotrzeć do ogromnej liczby osób.

Jak tworzyć treści sponsorowane?

Są trzy drogi: możesz pisać sam, zatrudnić copywritera lub zlecić to zadanie firmie specjalizującej się w content marketingu, czyli nam. Pamiętaj, że zlecając to profesjonalistom, będziesz miał pewność, że treści będą napisane w interesujący sposób, zgodnie z trendami, z tematyką danego medium, zgodnie z wymaganiami redakcji i wytycznymi Google.

Sekret udanego artykułu sponsorowanego polega na tym, aby zapewnić rzeczywistą wartość dodaną dla docelowego czytelnika. Dlatego jako specjaliści zawsze piszemy artykuły z nowatorską treścią, pamiętając o tym, że musi zawierać również subtelne Call to Action i linkowanie do strony reklamodawcy. Zawsze upewniamy się, że aspekt reklamowy nie przesłania użyteczności samej treści i pamiętamy o tym, jak ważna jest analiza linków przychodzących, dzięki czemu będziemy mogli śledzić skuteczność działań związanych z treściami sponsorowanymi.

Jakie są korzyści z publikacji artykułów sponsorowanych?

Jako specjaliści marketingu treści doskonale wiemy, że artykuł napisany zgodnie ze sztuką, a do tego umieszczony w odpowiednim miejscu, tuż po opublikowaniu go przynosi bardzo dobre efekty w postaci zwiększenia sprzedaży, odwiedzin strony czy zapytań dotyczących usług Twojej firmy. Pamiętaj jednak, że internet to ogromne medium, gdzie treści pojawiają się z prędkością światła, więc popularność takiego artykułu będzie dość szybko spadać.

Istnieje jednak wiele innych długoterminowych korzyści z opublikowania treści sponsorowanych jak m.in.:

Co najważniejsze, artykuł sponsorowany pozwala szybko i na długo zaistnieć w świadomości konsumentów, którzy wcześniej nie mieli styczności z Twoją marką, zwiększyć sprzedaż, wesprzeć działania PR-owe czy po prostu zacieśnić więzy między Tobą a Twoimi odbiorcami.

Brief

Napisz do nas a dobierzemy działania idealne dla Ciebie

Przeczytaj o innych naszych usługach

Audyt SEO

Audyt techniczny pokazuje aktualną kondycję strony i pozwala przygotować ją do procesu pozycjonowania …

Więcej →

Optymalizacja SEO

Optymalizacja to pierwszy krok do lepszych pozycji w Google. Już dzięki odpowiedniemu wypełnieniu ...

Więcej →

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO (ang. search engine optimization) to proces  …

Więcej →

Audyt działań konkurencji

Konkurencja jest wyżej od Ciebie w wynikach wyszukiwania? Wzoruj się na niej! Sprawdzimy co robi Twoja …

Więcej →

Content marketing

Od kilku lat jedną z najważniejszych rzeczy w pozycjonowaniu jest treść. Dzięki odpowiednio napisanej treści na stronie, publikowaniu …

Więcej →

Artykuły sponsorowane

Marketing treści stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej większości biznesów …

Więcej →

Google Maps SEO

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, wizytówka Google jest Twoim must have. Podpowiemy jak ją uzupełnić …

Więcej →

Youtube SEO

YouTube jest kolejnym kanałem dotarcia do użytkownika. Użytkownicy w różny sposób chcą odbierać treści …

Więcej →