Optymalizacja SEO

i dobór słów kluczowych

Co to jest optymalizacja SEO?

Optymalizacja strony pod kątem wyników wyszukiwania, to działania mające na celu umieszczenie Twojej strony www jak najwyżej w bezpłatnych wynikach w Google. W związku z tym, że jest to najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce, to oczywiste jest, że pozycja w niej Twojej strony ma ogromny wpływ na liczbę osób, które do niej dotrą. A co za tym idzie, skorzystają z zakupu lub z usług przez Ciebie oferowanych.

Jakie korzyści płyną z SEO?

Optymalizacja strony SEO, czyli pod kątem wyszukiwarek, jest kluczową częścią marketingu online, ponieważ wyszukiwanie jest jednym z głównych sposobów poruszania się w Google przez użytkowników. W przypadku większości witryn ruch pochodzący z wyszukiwarek (nazywany ruchem „naturalnym” lub „organicznym”) stanowi gigantyczną część całego ruchu na stronie.

Dobrze zoptymalizowana strona to jeden krok dalej w wyścigu po najwyższe miejsca w Google.

Jak działa optymalizacja stron w wyszukiwarce?

Wyszukiwarki, takie jak Google, używają algorytmu, aby określić, które strony powinny wyświetlać się dla danego zapytania. Algorytmy te są złożone i stale ewoluują, uwzględniając tysiące różnych czynników, które mają wpływ na pozycję naszej witryny.

Istnieją jednak trzy podstawowe wskaźniki, które wyszukiwarki oceniają w celu określenia jakości witryny i jej rankingu:

Linki

Odnośniki kierujące do naszej strony www odgrywają kluczową rolę w określaniu rankingu w wyszukiwarce Google. Upraszczając: kiedy ktoś chce na swojej stronie umieścić odnośnik do Twojej witryny, jest to pozytywny sygnał dla Google.. Witryny, do których prowadzą wartościowe linki zyskują autorytet w oczach wyszukiwarek.

technikalia

Kolejnym podstawowym elementem SEO jest struktura techniczna strony. Ponieważ strony internetowe są napisane w języku HTML, struktura kodu ma bardzo duży wpływ na ocenę witryny przez wyszukiwarkę. Umieszczenie odpowiednio dobranych fraz kluczowych w tytule, adresie URL i nagłówkach strony oraz upewnienie się, że witryna jest odpowiednio indeksowana, to działania, które powinieneś podjąć podczas optymalizacji strony www.

treść

Szalenie ważną rzeczą jest treść, która znajduje się na Twojej stronie internetowej. Algorytmy wyszukiwarek analizują te treści w celu dopasowania strony do intencji wyszukiwania użytkownika. Stąd podczas SEO optymalizacji, ważny jest dobór najlepszych słów kluczowych i umieszczenie ich w odpowiednich miejscach na stronie.

Mimo że powyższe wskaźniki jako ogół są uniwersalne, to bez względu na to do każdego z nich należy podejść indywidualnie, patrząc przede wszystkim na potrzeby klienta, jego cele biznesowe i otoczenie konkurencyjne.

Zlecając nam zadanie optymalizacji twojej strony www, to właśnie na Twoim biznesie i Twoich celach będziemy się skupiać. Pierwszy wywiad, jaki z Tobą przeprowadzimy, jest kluczowy dla rozwoju twojego biznesu w sieci. Dla nas jest on wyznacznikiem tego, w którą stronę pod względem optymalizacji będziemy iść.

Na początek sprecyzujemy słowa kluczowe po wpisaniu których Twoja strona powinna się wyświetlać w wynikach wyszukiwania, które zobaczy w wyszukiwarce Twój potencjalny klient.

Masz przygotowaną listę takich słów? Świetnie – będzie to podstawa.

Nie masz? Nie ma problemu – dzięki doświadczeniu i znajomości odpowiednich narzędzi będziemy w stanie dobrać słowa kluczowe dotyczące Twojej firmy, a których użytkownicy najczęściej szukają w sieci. 

Następnie uzupełnimy w nie najważniejsze dla Google miejsca na stronie, czyli title, znaczniki h, oraz samą treść.

Mając już odpowiednie frazy, zabierzemy się za treści na Twojej stronie, czyli Content Marketing. Zajmiemy się nie tylko aktualizacją tekstów, które już posiadasz, ale również stworzymy nowe, dostosowane do zapytań potencjalnych klientów i wpisywanych przez nich słów kluczowych. W tym przypadku jakość takich tekstów jest niesamowicie ważna, dlatego nasi specjaliści zadbają, aby były one dobrze odbierane nie tylko pod roboty Google, ale także użytkowników.

Doskonale wiemy, że optymalizacja strony www to praca ciągła i nieprzerwana, Google jak i inne wyszukiwarki często zmieniają algorytmy, i jeżeli nie będziemy na bieżąco, to nasza witryna nie będzie wystarczająco widoczna w wynikach wyszukiwania. Zlecając takie działania nam, masz pewność, że Twoja witryna zawsze będzie wysoko.

Brief

Napisz do nas a dobierzemy działania idealne dla Ciebie

Przeczytaj o innych naszych usługach

Audyt SEO

Audyt techniczny pokazuje aktualną kondycję strony i pozwala przygotować ją do procesu pozycjonowania …

Więcej →

Optymalizacja SEO

Optymalizacja to pierwszy krok do lepszych pozycji w Google. Już dzięki odpowiedniemu wypełnieniu ...

Więcej →

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO (ang. search engine optimization) to proces  …

Więcej →

Audyt działań konkurencji

Konkurencja jest wyżej od Ciebie w wynikach wyszukiwania? Wzoruj się na niej! Sprawdzimy co robi Twoja …

Więcej →

Content marketing

Od kilku lat jedną z najważniejszych rzeczy w pozycjonowaniu jest treść. Dzięki odpowiednio napisanej treści na stronie, publikowaniu …

Więcej →

Artykuły sponsorowane

Marketing treści stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej większości biznesów …

Więcej →

Google Maps SEO

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, wizytówka Google jest Twoim must have. Podpowiemy jak ją uzupełnić …

Więcej →

Youtube SEO

YouTube jest kolejnym kanałem dotarcia do użytkownika. Użytkownicy w różny sposób chcą odbierać treści …

Więcej →