Google Maps SEO

Setki osób w tej chwili szuka w Google kawiarni, restauracji, szewca czy kantoru, które znajdują się blisko jego lokalizacji. Nic dziwnego. Google doskonale wie, gdzie się znajdujemy! Posiadając dokładnie uzupełnioną wizytówkę firmy, znacząco zwiększasz swoje szanse na odnalezienie przez potencjalnych klientów. Dotyczy to zarówno biznesów stacjonarnych, lokali użytkowych, gastronomii i innych firm posiadających adres fizyczny. Wizytówka Google Moja Firma nie tylko pozwala potencjalnemu użytkownikowi odnaleźć Twój biznes w internecie, dodatkowo buduje zaufanie do marki poprzez opinie dodane przez poprzednich klientów. Podpowiemy Ci jak ją uzupełnić, by Google ją polubił i wyświetlał priorytetowo na górze lokalnych wyników wyszukiwania w Google Maps.

Google Maps – pozycjonowanie
lokalnego biznesu

Google Maps to najpopularniejsza i najdokładniejsza mapa świata, która daje dostęp milionom użytkowników do odnajdywania dokładnych adresów oraz firm i instytucji. Każdy biznes, którego celem jest przyciągnięcie nowych klientów do własnego lokalu, powinien być także widoczny na mapie Google. Lokalne wyniki wyszukiwania w Google Maps są przede wszystkim ważne dla firm:

Czyli dla wszystkich biznesów, które posiadają adres fizyczny, pod którym świadczą usługi i chcą, aby potencjalny klient mógł łatwo go odnaleźć w sieci. To właśnie dzięki wizytówce Google Moja Firma możliwe jest wyświetlenie w wynikach wyszukiwania trzech lokalizacji najbardziej pasujących do wskazanej frazy w Google. Jak wskazuje przykład poniżej, po wpisaniu frazy „kawa blisko mnie”, Google wskaże nam trzy najlepiej zoptymalizowane propozycje.

Poza widocznymi elementami (nazwa lokalu, godziny otwarcia, informacja otwarte/zamknięte, na miejscu/dostawa, rodzaj biznesu), po kliknięciu w Twoją wizytówkę potencjalny klient pozna także:

Nazwę firmy
z dokładnym adresem

Oceny, opinie
i zdjęcia klientów

Pytania i odpowiedzi

Opis i rodzaj biznesu

Dokładne położenie na mapie

i odległość od swojej lokalizacji

Dostępne sposoby kontaktu

Godziny otwarcia

oraz informację o tym czy lokal jest teraz czynny

Popularne godziny odwiedzin

Odnośniki do strony

trasy w Google maps lub bezpośredni przycisk „Zadzwoń”

Dlaczego warto posiadać wizytówkę w Google Maps?

Do oczywistych korzyści wynikających z posiadania wizytówki należy ułatwienie dojazdu do siedziby firmy, uproszczenie sposobu kontaktu (większa liczba telefonów) oraz prezentacja swoich usług i produktów. To jednak nie koniec, bo taka wizytówka to przede wszystkim otwarcie się na nowych klientów, którzy poszukują konkretnej usługi lub produktu w pobliżu miejsca, w którym się znajdują. Po drugie, zebrane pozytywne opinie pod wizytówką w Google to szansa na pokazanie wartości Twojego biznesu, pokazanie zadowolenia innych klientów, zrozumienie ich odczuć oraz zwiększenie wiarygodności w oczach potencjalnego klienta. Poza tym zweryfikowana wizytówka to także sygnał dla Google i klienta, że warto zaufać Twojej firmie.

Od czego zależy pozycjonowanie
Google Maps?

Tak samo, jak w przypadku organicznych wyników wyszukiwania, pozycjonowanie w Google Maps także wymaga podjęcia konkretnych kroków, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć Twoją firmę w sieci. Poza stworzeniem samej wizytówki zgodnie z wytycznymi Google, możemy zadbać o to, aby Twój biznes pokazywał się wyżej od innych wyników. 

Pozycjonowanie Mapy Google zależy od szeregu czynników wpływających na lokalne wyniki wyszukiwania, między innymi:

Nasza oferta Google Maps SEO

Skontaktuj się z nami, jeżeli potrzebujesz wskazówek na temat uzupełnienia wizytówki w Google Maps. Poznajmy charakterystykę Twojej firmy, stronę internetową oraz ofertę, aby zaproponować optymalną strategię pozycjonowania Google Maps. Wszystko po to, abyś to Ty był numerem jeden w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Brief

Napisz do nas a dobierzemy działania idealne dla Ciebie

Przeczytaj o innych naszych usługach

Audyt SEO

Audyt techniczny pokazuje aktualną kondycję strony i pozwala przygotować ją do procesu pozycjonowania …

Więcej →

Optymalizacja SEO

Optymalizacja to pierwszy krok do lepszych pozycji w Google. Już dzięki odpowiedniemu wypełnieniu ...

Więcej →

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO (ang. search engine optimization) to proces  …

Więcej →

Audyt działań konkurencji

Konkurencja jest wyżej od Ciebie w wynikach wyszukiwania? Wzoruj się na niej! Sprawdzimy co robi Twoja …

Więcej →

Content marketing

Od kilku lat jedną z najważniejszych rzeczy w pozycjonowaniu jest treść. Dzięki odpowiednio napisanej treści na stronie, publikowaniu …

Więcej →

Artykuły sponsorowane

Marketing treści stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej większości biznesów …

Więcej →

Google Maps SEO

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, wizytówka Google jest Twoim must have. Podpowiemy jak ją uzupełnić …

Więcej →

Youtube SEO

YouTube jest kolejnym kanałem dotarcia do użytkownika. Użytkownicy w różny sposób chcą odbierać treści …

Więcej →