Audyt SEO

Co to jest audyt SEO?

Przeprowadzając audyt SEO Twojej strony internetowej naszym zadaniem jest odpowiedzieć na pytanie, na ile Twoja obecność w sieci jest zgodna z dobrymi praktykami wyznaczonymi przez Google, zarówno pod kątem technicznym, jak i w odniesieniu do samej użyteczności witryny. Analiza SEO strony to pierwszy krok do stworzenia planu, który ma za zadanie zoptymalizowanie Twojej strony internetowej i wypozycjonowanie jej jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Celem analizy strony SEO jest zidentyfikowanie jak największej liczby błędów mających negatywny wpływ na bezpłatne wyniki wyszukiwania.

SEO audyt, który dla Ciebie wykonamy, pokaże i pozwoli naprawić:

Techniczne błędy

Błędy w budowie strony www

Problemy SEO
on-page

na Twojej witrynie

Problemy SEO
off-page

poza Twoją witryną

Problemy w użytkowaniu strony

UX

” Audyty stron internetowych to standardowa procedura, która powinna być przeprowadzana regularnie,
   tak jak regularnie przeprowadzamy przegląd samochodu.

Czym powinien być audyt SEO?

Audyt strony www musi być przede wszystkim kompleksowy, dlatego podchodzimy do niego z pełnym zaangażowaniem i należytą dokładnością. Musi on obejmować zarówno elementy budowy witryny, jak i treści wpływające na widoczność w wyszukiwarce. Pominięcie nawet pozornie drobnego szczegółu, może mieć negatywny wpływ na pozycjonowanie strony.

Audyt www powinien być również łatwy do zrozumienia. Jako osoba zlecająca audyt strony www powinieneś być w stanie zrozumieć, w jaki sposób problemy z SEO wpływają na cele lub przychody Twojej firmy w Internecie. 

No i wreszcie: zalecenia z audytu SEO powinny być możliwe do wdrożenia. Audyty stron powinny skutkować stworzeniem dokładnego planu wdrażania poprawek, a wyniki audytu przedstawiać jasną ścieżkę prowadzącą do maksymalnego zoptymalizowania strony pod kątem SEO.

Czym nie powinien być audyt strony internetowej?

Przede wszystkim dobre audyty SEO nie są robione na szybko. Magiczne narzędzia wypluwające” analizy w 5 minut nigdy nie dadzą nam kompleksowej odpowiedzi na nasze problemy. Przeanalizowanie wszystkich problemów wpływających negatywnie na pozycję w wyszukiwarce jest dość czasochłonne. W zależności od rozmiaru witryny, przeprowadzenie odpowiedniego audytu www może zająć kilkanaście do kilkudziesięciu godzin

Musimy pamiętać, że audyty SEO poszczególnych stron www się od siebie różnią, choć naturalnie mają wiele wspólnych elementów. Poza kwestiami technicznymi, bardzo ważny jest kontekst, tematyka, wymagania prawne. Tego nie sprawdzi nam żaden inteligentny” i równocześnie bezpłatny system

Czego można się spodziewać w trakcie audytu i po audycie SEO?

W trakcie przeprowadzania audytu analizujemy Twoją stronę, tj. przekierowania w obrębie witryny, kanoniczność adresów, strona 404, sitemapa, plik robots.txt, linkowanie wewnętrzne, odpowiednie działanie wyszukiwarki wewnętrznej, hreflang, schema.org czy szybkość ładowania strony, szukając błędów technicznych. Sprawdzamy około 20 czynników mających wpływ na pozycjonowanie w Google. Będziemy z Tobą w stałym kontakcie informując o postępach lub ewentualnych przeszkodach w przeprowadzaniu analizy.

Po zakończeniu audytu, przygotujemy listę wytycznych wraz z zaproszeniem na jego omówienie. Audyty, które przygotowujemy są maksymalnie jasne i przejrzyste, ale zdajemy sobie sprawę, że nie muszą takie być dla każdego, dlatego tak ważne jest, aby na spokojnie omówić go ze wszystkimi zainteresowanymi.

Jak wdrożyć rekomendacje po audycie SEO?

Tutaj ścieżki są 2. Jeżeli posiadasz w swojej firmie osoby odpowiedzialne za budowę Twojej strony i jesteś w stanie zaufać im w sprawie wdrożenia wszystkich zaleceń, to oczywiście swobodnie możesz to zrobić. Ale skoro zlecasz audyt firmie zewnętrznej to…

…oznacza to prawdopodobnie, że nie masz takich mocy przerobowych, lub nie posiadasz w firmie osób z odpowiednimi kompetencjami. W takim wypadku najpewniej jest zaufać zewnętrznym specjalistom, którzy z pewnością znają się na swojej pracy i wszelkie poprawki i optymalizacje wprowadzą bez większych problemów.

Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach witryna to wizytówka firmy. To na nią, w pierwszej kolejności, będą trafiali nasi potencjalni klienci z wyników organicznych Google. O ile ją znajdą. Audyt SEO to doskonały początek do zdobywania najwyższych miejsc w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, kolejnych kontrahentów. Dbaj więc o swoją wizytówkę, regularnie ją sprawdzając, optymalizując, ulepszając i odpowiednio pozycjonując.

Brief

Napisz do nas a dobierzemy działania idealne dla Ciebie

Przeczytaj o innych naszych usługach

Audyt SEO

Audyt techniczny pokazuje aktualną kondycję strony i pozwala przygotować ją do procesu pozycjonowania …

Więcej →

Optymalizacja SEO

Optymalizacja to pierwszy krok do lepszych pozycji w Google. Już dzięki odpowiedniemu wypełnieniu ...

Więcej →

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli SEO (ang. search engine optimization) to proces  …

Więcej →

Audyt działań konkurencji

Konkurencja jest wyżej od Ciebie w wynikach wyszukiwania? Wzoruj się na niej! Sprawdzimy co robi Twoja …

Więcej →

Content marketing

Od kilku lat jedną z najważniejszych rzeczy w pozycjonowaniu jest treść. Dzięki odpowiednio napisanej treści na stronie, publikowaniu …

Więcej →

Artykuły sponsorowane

Marketing treści stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej większości biznesów …

Więcej →

Google Maps SEO

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, wizytówka Google jest Twoim must have. Podpowiemy jak ją uzupełnić …

Więcej →

Youtube SEO

YouTube jest kolejnym kanałem dotarcia do użytkownika. Użytkownicy w różny sposób chcą odbierać treści …

Więcej →